"Myśląc o koniu" 2014

PDFDrukujEmail

To już piąty raz miłośnicy koni spotkają się na największej edukacyjnej imprezie w Polsce odbywającej się pod nazwą "Myśląc o Koniu" w Western City w Ściegnach koło Karpacza.

W dniach 22-24 sierpnia będą mieli okazję obserwować na żywo i porównać pracę trójki ternerów przygotowujących młode konie do pracy z człowiekiem. W tym roku o miano czempiona 2014 współzawodniczyć będą: Bente Fermo z Norwegii, Josef Jaromis z Czech oraz Paweł Jachymek reprezentujący Polskę. Efekty ich pracy (4 dwugodzinne sesje w ciągu 3 dni) przedstawią w finałowym teście, w ramach którego do pokonania będzie tor przeszkód oraz pokaz dowolnie wybranego elementu (tzw. freestyle).

Pozostały czas pomiędzy sesjami został przez organizatorów wypełniony wykładami, warsztatami i pokazami. I tak w tym roku uczestnicy będą mogli dowiedzieć się o nowoczesnych metodach rehabilitacji i oceny stanu konia, a także poznać tajniki prawidłowego dopasowania siodeł i jaki to może mieć wpływ na zachowanie i występy konia.
Gościem honorowym tegorocznej edycji jest Dale Myler - twórca nowoczesnych koncepcji wędzideł PRZYJAZNYCH KONIOWI MYLER BITS. To wędzidła, które zdobywają sobie coraz szersze uznanie na całym świecie i które zostały w końcu docenione także przez FEI. Dale poprowadzi zarówno prezentację w formie wykładu, jak i w formie warsztatów, na których będzie można się w praktyce przekonać jak odpowiednie dopasowanie wędzidła może wpłynąć na chody, ramę i współpracę konia z jeźdźcem. Oferta Myler Bits obejmuje zarówno wędzidła kalsyczne (skoki, ujeżdżenie, WKKW itd.), jak i westowe.


Dla miłośników psów także znadją się ciekawostki - wykład na temat dogoterapii oraz pokaz 12 psów pracujących przygotowany przez Karkonoski Klub Owczarka Niemieckiego. W pokazach wystąpią także konie Straży Miejskiej z Wrocławia.

Jako że impreza ponownie gości w miasteczku Western City, nie zabraknie lokalnych atrakcji - od napadów na bank po sobotnie wieczorne show.

Warto dodać, że wejściówki zakupione w przedsprzedaży (tj. do 19 sierpnia włącznie) biorą udział w konkursie, w którym do zdobycia są vouchery na szkolenia jeździeckie i inne.


Zapraszamy!

więcej informacji na stronie www.myslacokoniu.pl oraz na stronach FB imprezy

PROGRAM

poniedziałek, 18 sierpnia 2014 19:09

Sponsorzy