Odwołanie Pucharu Europy Środkowej MEC 2016

Odwołanie Pucharu Europy Środkowej MEC 2016

PDFDrukujEmail

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, iż z przyczyn niezależnych od nas jesteśmy zmuszeni odwołać MEC 2016.

W czerwcu tego roku drużyny narodowe Czech i Słowacji złożyły deklaracje uczestnictwa w zawodach. Ponieważ w organizacji węgierskiej zmienił się zarząd, otrzymaliśmy informację, że w tym roku nie mają oni sponsora ekipy narodowej, w związku z czym ewentualnie pojawią się tylko pojedynczy zawodnicy.

Termin opłaty za boksy przez drużyny narodowe wyznaczono na 15 sierpnia. Żadne opłaty nie zostały wniesione w tym terminie. Po licznych mailach i telefonach uzyskaliśmy informację od drużyny Słowackiej, że przyjazd jest dla ich zawodników nieopłacalny i że przyjadą ewentualnie pod warunkiem zwiększenia puli nagród – padła tu propozycja puli wysokości ok. 700 euro dla każdej klasy konkurencji technicznych. W tym samym czasie strona czeska poinformowała, że chęć startu zadeklarowało pięciu zawodników. Ze strony węgierskiej nie doczekaliśmy się żadnej informacji. W związku z tym sytuacja stała się kuriozalna i musieliśmy podjąć decyzję o odwołaniu zawodów.

Zaistniała sytuacja jest dla nas bardzo dużym problemem, ze względu na podpisane już umowy i zawarte zobowiązania (m.in. kontrakt sędziowski z sędzią zagranicznym).

Mimo wszystko pozostaje nam liczyć na to, że tego typu praktyki, jak próba wymuszenia na organizatorze wysokich nagród w zamian za przyjazd zawodników na zawody, nie doprowadzą do upadku idei MEC w przyszłych latach. Spotkanie komitetu MEC, planowane na luty/marzec 2017, powinno zadecydować o przyszłości tych zawodów.

W miejsce odwołanej imprezy zarząd PLWiR powołał zawody o randze międzynarodowej - Puchar Europy Środkowej Rodeo i Western. Termin imprezy pozostaje bez zmian, tj. 7-9.10.2016r. Wstępne propozycje tych zawodów przedstawimy Państwu w ciągu kilku najbliższych dni.

 

Za Zarząd PLWiR

Wiceprezes Zarządu

Aleksandra Misztak

Sponsorzy