Regulamin i wstępny harmonogram zawodów oraz formularz zgłoszeniowy do klas western

PDFDrukujEmail
Drodzy zawodniczki i zawodnicy oraz sympatycy Polskiej Ligi Western i Rodeo,
Jak wiecie podjęliśmy w tym roku wysiłek zorganizowania dużych Mistrzostw Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo, których w tej formule nie było nigdy rozgrywanych. Zawody są rozgrywane w formule międzynarodowej z udziałem zawodników z Czech, Słowacji i być może z innych krajów.
Poniżej znajdziecie Regulamin i wstępny harmonogram zawodów oraz formularz zgłoszeniowy do klas western (bez klas z cielakami i szybkościówek). oraz dla klas z cielakami i szybkościówek. Regulamin jest wspólny dla wszystkich. Uwaga zawodnicy poniżej 18 roku życia muszą mieć ze sobą pisemną zgodę rodziców na start w zawodach. Zawodnicy niepełnoletni mogą startować i trenować konie tylko i wyłacznie w toczkach.
Mamy nadzieję, że wszyscy zobaczymy się w ranczu Syberia. Oprócz samych zawodów spodziewana jest fajny wieczorny program muzyczny z wspólną zabawą w sobotę.
Catering na miejscu zapewniony jest w formie bufetu z przystępnymi cenami. Uwaga - na miejscu nie ma możliwości wynajmu noclegów - dostępne jest pole namiotowe i miejsca dla camperów..
Do wyboru będzie możliwość startu w klasach NRHA, AQHA  i allbreed (czyli PLWiR) - co oznacza, iż mogą startować konie dowolnych ras, nie tylko aqh, aph.
Do zobaczenia,
Jarosław Gmurczyk
Prezes Zarządu

 

 

wywiad z Klaudią Sójką

PDFDrukujEmail
Wśród wielu byłych mistrzów Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo pojawiały się osoby nietuzinkowe, które odcisnęły swoje piętno na historii Ligii. Jedną z nich jest Klaudia Sójka - która wielokrotnie byłą medalistką Mistrzostw Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo w konkurencjach western pleasure, trail i western horsemanship.
Poniżej znajdziecie podsumowanie całego wywiadu wykonanego przez Jagodę Pardus i Eryka Piroird, Wywiad dostępny będzie na profilu Ligi prowadzonym na Facebooku. Zdjęcia wykorzystane dla ilustracji wywiadu są autorstwa Danuty Kurzawskiej.

W świecie jeździectwa westernowego są mistrzowie, których nazwiska stają się synonimem wytrwałości i prawdziwego ducha sportu. Jednym z takich niezwykłych mistrzów jest Klaudia Sójka. Jej historia rozpoczęła się jako młoda dziewczynka z pasją do koni, a droga, którą przeszła, aby stać się dominującą siłą w konkurencjach trail, horsemanship i pleasure, jest niezwykle inspirująca.

Klaudia Sójka zakochała się w koniach już we wczesnym wieku. Na początku trenowała skoki, ale pewnego razu, trafiła na zawody Polskiej Ligi Western i Rodeo po czym w wieku 16 lat, postanowiła sama przystosować swojego konia pełnej krwi angielskiej, imieniem Philadelphia, do jeździectwa westernowego. Decyzja ta była początkiem jej niezwykłej kariery jako mistrzyni westernu.

Przez swoją bogatą karierę Klaudia Sójka osiągnęła liczne kamienie milowe. Jej fenomenalne występy w konkurencjach trail, horsemanship i pleasure przyniosły jej wiele tytułów mistrzowskich. Z początkowymi sukcesami na koniu Philadelphia, Klaudia wykazała się wyjątkową zdolnością do szkolenia i przygotowywania koni na konkursy westernowe.

Jak każdy mistrz, Klaudia spotkała się z wyzwaniami w trakcie swojej kariery. Ograniczenia finansowe były pewnym problemem, zwłaszcza w okresie nastoletnim, gdy musiała polegać na wsparciu rodziny, aby kontynuować swoją pasję. Jednak jej niezłomna determinacja i wsparcie matki pozwoliły jej pokonać te przeszkody i kontynuować drogę ku sukcesowi.

Zacięty charakter Klaudii skłonił ją do nieustannego doskonalenia swoich umiejętności, nie spoczywając na laurach. Stawiając czoła trudnej presji wywołanej przez wysokie osiągnięcia na zawodach i innym trudnościom , nauczyła się utrzymywać skupienie, kontrolować oczekiwania i kontynuowała czerpać radość z procesu doskonalenia.

Obecność Klaudii Sójki w świecie jeździectwa westernowego wykraczała poza jej niesamowite osiągnięcia. Pomogła w popularyzacji i podniesieniu poziomu westernu w Polsce. Jako część ligi jeździeckiej, przyczyniła się do rozwoju tej dyscypliny i stworzenia ciepłej i przyjaznej atmosfery wśród zawodników. Jej obecność inspirowała młodych jeźdźców i pozostawiła niezatarte piętno na rozwój tego sportu.

Za licznymi zwycięstwami Klaudii kryje się poświęcenie dla treningu i przygotowań. Jej podejście obejmowało zarówno fizyczną, jak i mentalną kondycję, a ona ciągle szukała możliwości poprawy swoich technik i uczenia się od innych. Poszukiwanie wiedzy i doświadczenia pozwoliło jej udoskonalić swoje umiejętności jeździeckie i zacementować swoje miejsce w elicie tej dyscypliny.

Poza zawodniczą rywalizacją, Klaudia Sójka to ciepła i przystępna osoba. Wspomina, że wszyscy zawodnicy otaczali ją życzliwie, składając gratulacje za osiągnięcia. Zaznacza również, że wśród współzawodników nie czuła zazdrości czy zawiści, lecz wszyscy razem cieszyli się z sukcesów. Pamięta, jak uważnie słuchała wskazówek i porad dotyczących treningu koni, które nie tylko przyczyniły się do jej edukacji, ale również integrowały ją z innymi pasjonatami jeździectwa westernowego.

Historia Klaudii Sójki to historia determinacji, pasji i nieustannej poświęconej pracy. Od jej wczesnych dni jako skoczkini po zostanie dominującą siłą w świecie jeździectwa westernowego, reprezentuje ducha prawdziwego mistrza. Jej droga inspiruje innych jeźdźców i ukazuje potężną siłę, jaką niesie za sobą podążanie za swoją pasją. Wpływ Klaudii Sójki na świat jeździectwa westernowego pozostanie na zawsze w jego historii, a jej dziedzictwo będzie nadal motywować jeźdźców przez wiele pokoleń.

J. Pardus, E. Piroird
 

Komunikat ze Zwyczajnego Zebrania członków Stowarzyszenia Polska Liga Western i Rodeo z siedzibą w Sochocinie

PDFDrukujEmail

Zawiadomienie o zwołaniu Zwyczajnego Zebrania członków Stowarzyszenia Polska Liga Western i Rodeo z siedzibą w Sochocinie

Stowarzyszenie Polska Liga Western i Rodeo zawiadamia, iż zwołuje na podstawie §18 pkt. 2 Statutu na dzień 28 czerwca 2023 r. na godzinę 16.00 w Sochocinie przy ul.Kościuszki 23. W przypadku braku quorum wymaganego do odbycia Zebrania w pierwszym terminie Zebranie odbędzie się w drugim terminie o godz. 16.30 bez obowiązku zachowania wymogu co liczby obecnych członków. Do udziału w zebraniu uprawnienie są członkowie z opłaconą składką członkowską. Dopuszczalne jest pełnomocnictw dla jednego pełnomocnika zgodnie z treścią §14A) §2 statutu jest ograniczona do 3 pełnomocnictw.

Zwyczajne Zebranie odbędzie się z następującym porządkiem obrad.

1. Otwarcie zebrania;

2. Wybór przewodniczącego Zwyczajnego Walnego Zebrania Członów Stowarzyszenia oraz protokolanta;

3. stwierdzenie prawidłowości zwołania Zebrania i zdolności do podejmowania uchwał oraz przedstawienie porządku obrad;

4. zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok 2022

5. zatwierdzenie sprawozdania Zarządu z działalności Stowarzyszenia za rok 2022 oraz sposobu pokrycia straty za rok 2022;

6. zatwierdzenie sprawozdania Komisji Rewizyjnej z działalności w roku 2022;

7. udzielenie absolutorium członkom Zarządu i Komisji Rewizyjnej ;

8. zmiany statutu;

9. informacja dla członków Stowarzyszenia o działaniach i inicjatywach Zarządu w roku 2023

10. Zamknięcie Zwyczajnego Zebrania Członów Stowarzyszenia.

Proponowane przez Zarząd zmiany statutu zmierzają do zaktualizowania danych dotyczących terminu w jakim należy zwołać Zwyczajne Walne Zebranie przez wskazanie go jako terminu do 15  czerwca uzyskania statutu organizacji pożytku publicznego oraz zwiększenia zaangażowania członków Stowarzyszenia w jego funkcjonowanie oraz wpływów z tytułu składek członkowskich.

Prezes Zarządu
Jarosław Gmurczyk

Sochocin 13 czerwca 2023

   

Komunikat

PDFDrukujEmail

Komunikat

Uprawnienia komisji sędziowskiej w skład której wchodzą: Andrzej Truskowski (przewodniczący), Marta Abramczyk, Adrianna Kapla, Artur Górecki (jako sędzia wykładowca) oraz Maciej Mospinek

zostały przedłużone na czas nieokreślony.

Z powodów problemów technicznych zakładka Sędziowie nie może być zaktualizowana, stąd informacja w niniejszym komunikacie.

 

Protokół ze zwyczajnego Walnego Zebrania Członków 10.07.2022

PDFDrukujEmail

Zarząd Polskiej Ligi Western i Rodeo przedstawia treść uchwał podjętych na Walnym Zebraniu w dniu 10 lipca w Sochocinie - w tym uchwał związanych z opłatami za udział w zawodach PLWiR na 2021 r.
Jednocześnie Zarząd informuje, iż treść uchwały o zmianie Statutu związanej z uzyskaniem Statusu OPP zostanie podana po jej zarejestrowaniu przez Sąd.
Protokół ze Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków 10.07.2022

   

Strona 1 z 78

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Sponsorzy

Sondy

Moja ulubiona konkurencja to:

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości