Pierwszy etap kursu sędziowskiego za nami

PDFDrukujEmail

W dniach 6-7.04.2013r. we Wrocławiu odbył się pierwszy etap szkolenia sędziowskiego o profilu podstawowym. Skierowane było ono do osób, które chcą zdobyć uprawnienia sędziowskie PLWiR. Szkolenie miało także charakter otwarty – jako wolni słuchacze mogli w nim uczestniczyć zawodnicy, trenerzy oraz inne osoby zainteresowane tematyką kryteriów oceny stosowanych podczas przejazdów w poszczególnych konkurencjach westernu sportowego. Podczas dwóch bardzo intensywnych dni - zajęcia trwały od 9:00 do 19:00 – uczestnicy poznawali tajniki sędziowania poszczególnych konkurencji zarówno od strony teoretycznej (przepisy) jak i praktycznej (oceny przejazdów – video). W kursie wzięło udział 5 osób, natomiast 1 osoba brała w nim udział w charakterze wolnego słuchacza. W ramach zdobywania praktyki przyszli sędziowie PLWiR spotkają się podczas zawodów na Partynicach (10-12 maja), gdzie będą doskonalić się, starając się samodzielnie oceniać przejazdy naszych zawodników. Drugi etap szkolenia planowany jest w terminie 25-26 maja br.

 

Konsultacje w Centrum Jeździeckim w Zakrzowie

PDFDrukujEmail

LKJ Lewada wraz z Fundacją Horse Sport ma przyjemność zaprosić na konsultacje ze światowej sławy autorytetem i trenerem ujeżdżenia Janem Bemelmansem, które odbędą się w ostatni weekend kwietnia (26-28.04.2013)Centrum Jeździeckim w Zakrzowie.

 

Jesli jesteś zwolennikiem stylu west,  a chciałbyś poznać tajniki jazdy klasycznej, która pomoże Ci później w codziennej pracy z koniem zapraszamy na szkolenie inne niż wszystkie dotychczas – Jan Bemelmans wyjaśnia tajniki szkolenia. Chcesz upewnić się, że jesteś na właściwej drodze? Chcesz poznać drogę do sukcesu? Chcesz rozwiać swoje wątpliwości? Skorzystaj z doświadczenia trenera, którego podopieczni zdobywali medale Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy.

 

Szczegółowy program konsultacji na stronie:

http://www.horsesport.pl/konsultacje-szkoleniowe/113-konsultacje-ujezdzeniowe-z-janem-bemelmansem

 

W Niemczech mamy klasyczną skalę szkolenia koni i zawsze pracujemy według niej, bo jak to się mówi - wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Jednak nie wszystkie drogi są proste. Czasem trzeba trochę skręcić w lewo, innym razem w prawo... Jeśli masz dobrego konia, z doskonałym charakterem, niesprawiającego żadnych problemów, możesz się trzymać klasycznej skali i krok po kroku dojdziesz do Grand Prix. Jeśli jednak masz trudnego konia, na przykład nerwowego, napotkasz wiele problemów. W takim przypadku musisz znaleźć właściwą drogę dotarcia do celu.

Jan Bemelmans

 

 

Pozdrawiamy

LKJ Lewada

 

Walne Zebranie członków PLWiR

PDFDrukujEmail

W sobotę, 23 marca, we Wrocławiu odbyło się Walne Zebranie Członków PLWiR. Podczas kilku godzin obrad wysłuchano sprawozdań zarządu, poszczególnych komisji  oraz komisji rewizyjnej dotyczących działalności stowarzyszenia w 2012 roku. W efekcie uczestnicy Walnego Zebrania udzielili zarządowi absolutorium. Na zebraniu zaakceptowano decyzję zarządu o dokoptowaniu Andrzeja Szubarta do jego składu i wybrano Natalię Kurnel do komisji rewizyjnej, w miejsce ustępującego na własną prośbę Dariusza Sańki. Darkowi bardzo dziękujemy za wieloletnie zaangażowanie w prace Ligi. W drugiej części zebrania zostały wręczone bezterminowe „dzikie karty” pozwalające na udział w mistrzostwach Polski założycielom PLWiR i jej czynnym zawodnikom – Januszowi Wierzchosławskiemu oraz Jerzemu Pokojowi. Obecni na zebraniu reprezentanci ze zwycięskiej w ubiegłorocznym Pucharze Europy Środkowej w dyscyplinach westernowych drużyny, otrzymali pamiątkowe zdjęcia oraz filmy. Kolejną część zebrania stanowiła dyskusja nad działalnością Ligi. Rozpoczęto ją od rozmów na temat opłat licencyjnych za organizację zawodów kwalifikacyjnych. Z jednej strony akcentowano konieczność istnienia takich opłat, które przynoszą Lidze środki na jej działanie, a z drugiej podkreślano, iż opłata ta może być proporcjonalna do liczby zawodników, biorących udział w kwalifikacjach. Uczestnicy podjęli uchwałę o podniesieniu od roku 2014 wysokości składki członkowskiej do 200 zł dla seniorów i 140 dla juniorów i dzieci. Tutaj także podkreślano fakt, iż członkowie PLWiR muszą ponosić odpowiedzialność za funkcjonowanie ich organizacji, także w formie finansowej. Wiele zaciekawienia wśród zebranych wywołała informacja Andrzeja Szubarta na temat czasopisma Polskiej Ligi Western i Rodeo pt. „Western Horse i Rider”. Będzie miało ono formę kwartalnika. Zauważyć należy, iż będzie to pierwsze w Polsce czasopismo poświęcone tylko i wyłącznie jeździe konnej w stylu western. Pierwsze wydanie będzie dostępne na początku kwietnia br. Z zainteresowaniem wysłuchano także informacji zarządu na temat korespondencji z PZJ w sprawie reiningu i problemów, które mają zawodnicy tej konkurencji posiadający licencję PZJ ze startami w zawodach innych organizacji, jeżeli organizacje te nie spełnią szeregu warunków, które postawił PZJ. Przedstawiono także odpowiedź prezesa PZJ na pismo PLWiR. Konkluzja była taka, iż reining w Polskim Związku Jeździeckim może przestać istnieć, gdyż zawodnikom bardziej zależy na startach w zawodach NRHA, AQHA czy PLWiR.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zebraniu. Podkreślić jednak należy, iż we Wrocławiu pojawiła się stosunkowo niewielka liczba członków PLWiR (dokładnie 32 osoby).

Pobierz: SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ZARZĄDU

Pobierz: SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI KOMISJI SĘDZIOWSKIEJ

Pobierz: SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI KOMISJI DS. SZKOLEŃ I INTEGRACJI

Pobierz: SPRAWOZDANIE KOMISJI DS. SPORTU

   

Szkolenia Sędziowskie

PDFDrukujEmail

SZKOLENIE SĘDZIOWSKIE – KURS PODSTAWOWY, 6-7 kwietnia 2013

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w szkoleniu sędziowskim organizowanym przez Polską Ligę Western i Rodeo.

DATA SZKOLENIA:

6-7 kwietnia 2013r.

MIEJSCE SZKOLENIA:

ul. Rudzka 9-11, Wrocław

Szkolenie podstawowe odbędzie się pod warunkiem - zdeklarowanej i potwierdzonej wniesieniem odpowiedniej opłaty - chęci wzięcia w nim udziału przynajmniej 3 osób. Pierwszy etap szkolenia będzie miał miejsce w dniach 6-7 kwietnia. Drugi etap planowany jest na maj br. Będzie to zarazem szkolenie otwarte także dla zawodników, trenerów i innych osób zainteresowanych.

 

Program Walnego zebrania członków PLWiR

PDFDrukujEmail

Serdecznie zapraszam na Walne zebranie naszej organizacji, które odbędzie się w dniu 23 marca 2013 roku we Wrocławiu w hotelu "Noclegi Zwycięska" (dawne Agro). Początek o godzinie 12.00. Przypominam również, że opłaty i sprawy członkowskie będą prowadzone przez Biuro PLWiR od 10:30 do 11:30. Podczas zebrania będą omawiane ważne dla Ligi sprawy i  w związku z tym proszę o niezawodną obecność.

Do zobaczenia we Wrocławiu

Prezes PLWiR

Jacek Świerzewicz

Pobierz: PROGRAM WALNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW PLWIR

   

Strona 62 z 73

<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Sponsorzy

Sondy

Moja ulubiona konkurencja to:

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości