MEC 2012

PDFDrukujEmail

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmu z MEC 2012 nakręconego kamerą Aleksandry i Andrzeja Szubart.

http://www.youtube.com/watch?v=xxvK-yGMC8Y

 

Kowboje na nartach 2013 !!

PDFDrukujEmail

KOWBOJE NA NARTACH 2013

Jak co roku w ostatnią sobotę stycznia (26-01-2013) barwna banda kowbojów zebrała się na Stoku Relaks w Karpaczu, by zmierzyć się w nietypowych zawodach pod wiele mówiącą nazwą „Kowboje na nartach” (Polish Ski Cowboys Cup) organizowanych przez miasteczko kowbojskie Western City w Ściegnach koło Karpacza.

W tym roku w szranki stanęło 15 zawodników, którzy zmierzyli się w nietypowych zmaganiach. Zaskoczeni narciarze obserwowali trasę slalomu pokonywaną przez kowbojów i kowbojki w pełnych strojach kowbojskich – w kapeluszach, czapsach – w dodatku z siodłem na plecach! Większość zawodników to utytułowani na arenach międzynarodowych jeźdźcy jazdy konnej w stylu western, którzy nie przepuszczą żadnej okazji do rywalizacji i dobrej zabawy.

Po dwóch zjazdach sędziowie wybrali najlepszy czas, jednak to nie był koniec walki o kowbojski puchar stoku. W drugiej części zawodów kowboje łapali na lasso makietę cielaka, a potem musieli w jak najkrótszym czasie osiodłać konia. Śmiechu było co nie miara, publiczność gorąco dopingowała swoich faworytów. Organizator zawodów – szeryf Western City Jerzy Pokój obserwował czujnym okiem, czy wszystko przebiega zgodnie z regulaminem, wspierany przez sędziów: Jerzego Sawkę oraz Halinę Wysocką.

Najlepszy okazał się Marek Sobkowiak, który sięgnął po puchar z czasem łącznym 1:02,47. Drugie miejsce zajęła mistrzyni sprzed dwóch lat Basia Kasprowicz (1:21,64), natomiast trzeci był zeszłoroczny zdobywca pucharu Jacek Grobelny z czasem 1:27,14.

Dzięki gorącej atmosferze na stoku nie straszna była nikomu mroźna zima, a niezrażeni mrozami kibice wieczorem wyruszyli tłumnie do Western City, gdzie kowboje pokazali, co naprawdę potrafią zrobić przy pomocy siodła (tym razem poprawnie umieszczonego na grzbiecie konia) podczas tradycyjnego podczas tej imprezy Rodeo Show w hali na terenie Western City. Można było podziwiać wyścig wokół beczek, slalom między tyczkami, pracę z bydłem, czy też niezwykle widowiskowy cutting – pracę konia ze stadem bizonów. Gorąca kiełbaska pieczona przy ognisku i tańce w Saloonie Western City zakończyły doskonałą zabawę.

 

KURS SĘDZIOWSKI

PDFDrukujEmail

"UWAGA! Osoby zainteresowane kursem sędziowskim I-go stopnia (tj. skierowanym do osób, które chcą zdobyć uprawnienia sędziowskie po raz pierwszy) proszone są o zgłaszanie tej informacji na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 10 lutego 2013r."

   

Forum dyskusyjne „Przyszłość jazdy western w Polsce”

PDFDrukujEmail

W sobotę 8 grudnia we Wrocławiu odbyło się forum dyskusyjne „Przyszłość jazdy western w Polsce”. Organizatorzy, Polska Liga Western i Rodeo, inicjując spotkanie mieli zamiar zapoczątkować tym samym dyskusję o dobrych i słabych stronach naszego ruchu w Polsce. Z tego powodu na forum zaproszeni zostali reprezentanci organizacji, stowarzyszeń, które westernem w Polsce się zajmują. Formuła debaty była otwarta – mógł w niej uczestniczyć każdy, ale skorzystały z tego tylko pojedyncze osoby.

Zakres tematów do dyskusji był bardzo szeroki i mimo czterech godzin rozmów niektórych z nich nie poruszono. Z ciekawszych wątków należy podkreślić:

  1. Wprowadzenie Mariusz Siwca o zasadach obowiązujących zawodników i organizatorów w zawodach AQHA i NRHA. Podkreślano tutaj zdarzającą się nieznajomość tych zasad zawodników wszystkich organizacji western riding w Polsce.
  2. Rozmawiano o sposobach finansowania organizacji i zawodów, próbując transponować wzorce z AQHA czy NRHA (podkreślając przy tym zdecydowanie inny charakter tych organizacji i ich zasięg).
  3. Kursy instruktorskie w jeździectwie westernowym. Dyskutowano nad tym czy potrzebne jest działanie w tym kierunku wobec braku uprawnień instruktora rekreacji od 2010 (Ustawa o sporcie). Stworzenie programu nie nastręcza trudności. Problemem może być odpłatność za te kursy a także kadra prowadząca.
  4. Koniecznym jest, w opinii uczestników forum, stworzenie bazy ośrodków westernowych, która ułatwiłaby dotarcie do nich osobom zainteresowanym szkoleniem jeździeckim. Baza taka powinna zaistnieć w możliwie serwisach internetowych a na pewno na portalach organizacji czy WWR.
  5. Temat powyższy należy niewątpliwie do tych, które obejmuje wspólne hasło – promocja. Rozmawiano i proponowano wiele środków promocji: pokazy na zawodach w stylu klasycznym, dynamiczniejsze kontakty z mediami (zaakcentowano konieczność powstania osoby – rzecznika odpowiedzialnego za promocję westu w mediach – nie tylko elektronicznych), organizacja zawodów rekreacyjnych, udział w większym wymiarze w  imprezach jeździeckich typu Cavaliada.
  6. Podniesiono konieczność promowania westernu poprzez zawody rekreacyjne –cykle zawodów tego typu istniejące np. na Górnym Śląsku pozwalają większej liczbie osób oglądać western riding a jeźdźcom w nich startować. W PLWiR prowadzone są rozmowy z nowymi ośrodkami, które mogłyby takie zawody organizować. Rozmawiano także o sędziach PLWiR, którzy mogliby takie zawody sędziować.
 

Cykl zawodów o Puchar Śląska zakończony.

PDFDrukujEmail

W dniu 15.09.2012r w ośrodku jeździeckim Rancho u Marka w Bargłówce k/Sośnicowic odbył się Finał Pucharu Śląska Marco CUP 2012 w konkurencjach western i rodeo.

Organizatorem tych zawodów było Stowarzyszenie Sportowe Rancho u Marka.

Zawody te odbyły sie dzięki wsparciu generalnego sponsora Marka Slibody właściciela firmy Marco z Sośnicowic oraz władz samorządowych Miasta Sośnicowice z burmistrzem Marcinem Stronczkiem na czele, jak również niezawodnemu gronu pozostałych sponsorów wspierających  tę imprezę i bieżącą działalność statutową Stowarzyszenia.

Zawody cieszyły sie dużym zainteresowaniem publiczności oraz par jeździeckich biorących  w nich udział – w sumie 32 pary jeździeckie!!!

Wśród startujących (co bardzo cieszy) liczną grupę stanowiły pary jeździeckie w kategorii dzieci (do 13 lat).

Przeprowadzono łącznie 13 konkursów:

3 w kategorii Dzieci

5 w kategorii Amator

5 w kategorii Open

Zawody sędziował sędzia Polskiej Ligi Western i Rodeo Pan Przemysław Bigos mający do pomocy ringstewarda Panią Grażynę Kotysz.

   

Strona 64 z 73

<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Sponsorzy

Sondy

Moja ulubiona konkurencja to:

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości