PIERWSZE W POLSCE SZKOLENIE JEŹDZIECKIE POLISH COWBOY RACE W RANCZO MARY LOU D. W KONINIE

PDFDrukujEmail

Logo

Naklejka

Polish Cowboy Race to konkurencje mające na celu zaprezentowanie sprawności jeźdźca i umiejętności konia w ruchach spotykanych w szeroko rozumianej jeździe western. Znaleźć się tutaj mogą elementy konkurencji calf roping, pole bending, barrel racing, western horshemanship, trail itd.

W tym roku komisja ds. Polish Cowboy Race Polskiej Ligi Western i Rodeo postanowiła zaproponować środowisku jeździeckiemu (także klasycznemu) szkolenia, w programie których jest część teoretyczna i praktyczna. Szkolenia adresowane są do osób na różnym poziomie zaawansowania jeździeckiego, mają charakter grupowy i realizowane są w weekendy. Odbywać się będą w ośrodkach, których właściciele wyrażą takie zainteresowanie i będą mieli chętnych do udziału. Szkolenia prowadzi Jacek Grobelny (przewodniczący Komisji ds. PCR), trener i zawodnik jazdy western.

Pierwsze w Polsce szkolenie Polish Cowboy Race odbyło się od 11 do 13 maja w Ranczo Mary Lou D. w Koninie. Zorganizował je Witold buy viagra cheap Dzięcioł – właściciel rancza. Witold dysponuje stawką bardzo ciekawych koni, których dosiadało dziewięciu jeźdźców rekreacyjnych uprawiających jazdę western w Ranczo Mary Lou D. Rozpoczęliśmy od piątkowej części teoretycznej, podczas której rozmawialiśmy o specyfice i przepisach PCR oraz oglądaliśmy filmy z zawodów w 2017 roku. W sobotę odbyły się dwie tury treningów (przed i popołudniowa), w których wyodrębniono jeszcze mniejsze grupy (jeżdżono w zespołach cztero- i pięcioosobowych). Agnieszka Olińska, autorka zdjęć do relacji, nakręcała również filmy z jazd, które oglądaliśmy w sobotę wieczorem. Metoda ta powinna być stosowana na każdym etapie szkolenia jeździeckiego. Ułatwia ona tworzenie wyobrażeń ruchowych związanych z dosiadem i współdziałaniem pomocami a w konsekwencji doprowadza do umiejętności analizy własnych zachowań ruchowych i ich autokorekty. Efekty sobotniej pracy było widać już w niedzielę, kiedy w sesji przedpołudniowej na arenie znalazło się zdecydowanie najwięcej przeszkód. PCR jest taką dyscypliną, gdzie istnieją przeszkody na różnym poziomie trudności. Tym samym, dla każdej pary koń-jeździec znalazło się coś interesującego do ćwiczenia, mimo tego, że zarówno stawka koni jak i grupa jeżdżących była zróżnicowana. Próbowaliśmy m.in. cofania w korytarzu (także po literze L), pracy drągach na prostej i na łuku, bramki, ciągnięcia opony na lassie, przenoszenia różnych przedmiotów (m.in. trudnej dla nie przyzwyczajonych koni flagi), przejazdów przez płachtę foliową, bramy z makaronów pływackich, cyrkla, przejazdu przez kotarę, rzucania podkowami do celu czy nabierania kół na szpadę.

Ostatnia część szkolenia była zwieńczeniem ciężkiej pracy koni i ludzi. Zawody!!! Przejazdy oceniane Cowboy Trail. Tor składał się z sześciu przeszkód. Jeźdźcy i konie osiągnęli bardzo dobre wyniki, ale co ważniejsze przekonali się o tym, że PCR nie jest niczym strasznym…jeśli się trenuje.

Zakończyliśmy szkolenie sesją zdjęciową i rozdaniem certyfikatów ukończenia kursu. Witold Dzięcioł już zapowiada drugą edycję szkolenia – jeszcze w tym roku. A ja przez cały czas namawiałem koniarzy z Konina, żeby zapakowali rumaki do przyczep i przyjechali do Western City na nasz Camp i zawody (od 31 lipca do 3 sierpnia).

Do zobaczenia w Karpaczu.

Jacek Grobelny.

Osoby zainteresowane organizacją szkoleń zapraszam do kontaktu na Facebooku.

Zdjęcia: Agnieszka Olińska

 

 

Rozstrzygnięcie Konkursu Fair Play 2017

PDFDrukujEmail

 

Dla wszystkich członków i sympatyków PLWiR, którzy byli nieobecni na Walnym Zgromadzeniu przypominamy o rozstrzygnięciu Konkursu Fair Play.

Kapituła Konkursu Fair Play Stowarzyszenia Polska Liga Western i Rodeo podjęła decyzję o przyznaniu nagrody za rok 2017 Hannie Houszce i Szymonowi Wierzchosławskiemu. W sytuacji, gdy zawodnik Andrzej Truskowski stracił możliwość startu na Mistrzostwach Polski ze względu na kontuzję konia, Hanna i Szymon zrezygnowali z kilku własnych startów i użyczyli Andrzejowi swoich koni. Dzięki niezwykle sportowemu zachowaniu ciężka praca zawodnika nie poszła na marne i miał on możliwość wzięcia udziału w zawodach, do których przygotowywał się cały rok, i zdobycia tytułu mistrzowskiego. Nagrody w postaci pater zostały wręczone na Walnym Zgromadzeniu Członków Stowarzyszenia w dniu 24.02.2018.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu i jednocześnie zachęcamy do zgłaszania kandydatur w roku 2018.

 

Posiedzenie Zarządu PLWiR 6.04.2018

PDFDrukujEmail

Informujemy, iż 6.04.2018 odbyło się zebranie Zarządu w nowym składzie. Zapraszamy do zapoznania się z podjętymi uchwałami. Informacje znajdują się jak zwykle w zakładce "Uchwały Zarządu" i "Prace Zarządu". Informujemy także, że został zaktualizowany kalendarz zawodów.

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkim aktualnościami.

   

Po Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia PLWiR

PDFDrukujEmail

Dnia 24 lutego odbyło się Walne Zebranie Członków naszego Stowarzyszenia w trybie sprawozdawczo-wyborczym.

Walne Zebranie powołało Zarząd w nowym składzie. Prezesem Zarządu PLWiR został wybrany Andrzej Szubart - gratulacje! Pozostałe informacje dotyczące składu osobowego znajdują się w zakładce "Zarząd".

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi przebiegu zebrania i podjętych uchwał - wszystkie informacje znajdziecie w zakładce "Walne Zebranie Członków PLWiR" pod "Komunikaty WZ" i "Uchwały WZ".

 

UWAGA! Walne Zebranie Członków PLWiR 24.02.2017

PDFDrukujEmail

Szanowni Państwo!

Przypominamy o Walnym Zebraniu Członków PLWiR. To już w następny weekend!
Jest to zebranie sprawozdawczo-wyborcze, dlatego Państwa obecność jest niezwykle ważne. Zapraszamy serdecznie wszystkich Członków PLWiR do udziału!

Walne Zebranie Członków PLWiR, jak już informowaliśmy, odbędzie się dnia 24 lutego 2018 we Wrocławiu.
1. termin Walnego Zebrania PLWiR został ustalony na godzinę 12.00 natomiast 2. termin (w przypadku braku kworum) na godzinę 12.30. Walne Zebranie odbędzie się w hotelu AGRO przy ul. Zwycięskiej 10 (w sąsiedztwie WTWK Partynice) we Wrocławiu. Poniżej znajduje się uchwała Zarządu nr 4/2018 zawierająca program zwołanego zebrania.

Przypominamy tym z naszych członków, którzy nie będą mogli osobiście pojawić się we Wrocławiu, o możliwości ustanowienia swojego pełnomocnika. Wzór pełnomocnictwa zamieszczony jest poniżej. Jednocześnie informujemy, iż zgodnie z §14A ust. 2 Statutu PLWiR "jeden pełnomocnik może być umocowany maksymalnie przez 3 członków".

Przypominamy, że przed udziałem w Walnym Zebraniu należy opłacić składki członkowskie PLWiR za rok 2018. Aktualne kwoty składek oraz numer konta PLWiR znajdują się w zakładce ZOSTAŃ CZŁONKIEM.

Uchwała Zarządu 4/2018

Pełnomocnictwo na Walne Zebranie Członków PLWiR 2018


   

Strona 10 z 73

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Sponsorzy

Sondy

Moja ulubiona konkurencja to:

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości