BLB Extreme Trail Day - Komarno 14 maja 2016

PDFDrukujEmail

BLB Western Horses oraz Polska Liga Western i Rodeo zapraszają w dniu 14 maja – sobota,  do Komarna k/Jeleniej Góry na BLB Extreme Trail Day.

Zawody odbędą się w pierwszym wybudowanym w Polsce Parku Extreme Trail - to tor przeszkód zbudowany z naturalnych materiałów – drewniane kłody, mostki,  kamienie, woda.

Rywalizacja będzie odbywać się w sześciu kategoriach : Trail in Hand (koń prowadzony z ręki), Amateur (klasa dla amatorów), Youth (klasa dla młodzieży od 10 do 15 lat), Open (klasa otwarta dla wszystkich), Extreme Trail Race (klasa otwarta, konkurencja na czas), Polish Cowboy Race (klasa otwarta, konkurencja rozgrywana na arenie na czas), Polish Cowboy Trail (tylko Youth), tutaj liczy się precyzja a czas jest dodatkiem.

Szukasz czegoś nowego? Chcesz poczuć dreszczyk emocji? Extreme Trail i Polish Cowboy Race jest właśnie dla Ciebie!

Każdy może się sprawdzić, nieważne jaką konkurencję i w jakim stylu (klasycznym czy westernowym) jeździsz na co dzień!

Teraz czekamy na Ciebie!

Formularz zgłoszeniowy, regulamin i inne informacje znajdziecie na:

www.plwir.pl, https://www.facebook.com/groups/912233915486051/, https://www.facebook.com/groups/663768147094041/

Z pozdrowieniami!
Organizatorzy

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

 

Obowiązek zgłoszenia zawodów 2016 do Głównego Inspektoratu Weterynarii

PDFDrukujEmail

Przypominamy o obowiązku zgłoszenia zawodów do Głównego Inspektoratu Weterynarii w Warszawie (adres: ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa). W ramach zgłoszenia należy złożyć wniosek o zatwierdzenie tzw. scenariusza (czyli opis konkurencji, które będą rozgrywane - przykładowy opis w załączniku) na dany rok kalendarzowy wraz z podaniem terminu zawodów. Powyższy obowiązek wynika z ustawy o ochronie zwierząt. Poniżej zamieszczamy do pobrania materiały merytoryczne w celu częściowego ułatwienia dokonania zgłoszenia, w przypadku dyscyplin nieuwzględnionych poniżej należy dokonać uzupełnienia w opisie.

Po zatwierdzeniu scenariusza organizator zawodów zostaje umieszczony na „Liście organizatorów występów, treningów i tresury z udziałem zwierząt wykorzystywanych do celów rozrywkowych, widowiskowych, filmowych, sportowych i specjalnych” publikowanej na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii http://www.wetgiw.gov.pl. Osobą zajmującą się tą tematyką w Głównym Inspektoracie Weterynarii w Warszawie jest pani Grażyna Zamajska.

Po zgłoszeniu zawodów w Warszawie należy je zgłosić również do właściwego Powiatowego Lekarza Weterynarii – w przypadku zawodów jeździeckich i pokazów bez udziału innych zwierząt zgłoszenia należy dokonać do 7 dni przed imprezą, w przypadku wystaw do 30 dni.

Scenariusz dla Głównego Inspektoratu Weterynarii 2016

 

Zebranie Zarządu PLWiR 19.03.2016 - zmiany w kalendarzu zawodów

PDFDrukujEmail

Dnia 19 marca 2016 odbyło się zebranie Zarządu Stowarzyszenia PLWiR.

W trakcie posiedzenia m.in. zaktualizowano kalendarz 2016 - na naszej stronie znajdziecie kalendarz już po aktualizacji.

Więcej informacji znajdziecie w zakładce "Zarząd" pod "Prace Zarządu" i "Uchwały Zarządu" - zajrzyjcie tam, zapraszamy.

   

Informacja o Walnym Zebraniu Członków PLWiR

PDFDrukujEmail

W dniu 19 marca 2016 odbyło się we Wrocławiu sprawozdawcze Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia PLWiR.

Wszystkie informacje na temat Walnego Zebrania znajdują się w zakładce Walne Zebranie Członków PLWiR - na temat przebiegu w "Komunikatach WZ", podjęte uchwały w "uchwałach WZ".

Aktualne składy komisji PLWiR wraz z danymi kontaktowymi znajdują się w zakładce "Komisje".

 

Szkolenie sędziowskie PLWiR 2016 oraz szkolenie dla organizatorów zawodów w konkurencjach Extreme Trail i Polish Cowboy Race

PDFDrukujEmail

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych odnowieniem/przedłużeniem licencji sędziowskiej PLWiR do udziału w szkoleniu sędziowskim organizowanym przez Polską Ligę Western i Rodeo. Szkolenie kończyć się będzie egzaminem, którego wynik zadecyduje o odnowieniu/przedłużeniu uprawnień sędziowskich. Zapraszamy również sędziów z ważną licencją, celem zapoznania się ze zmianami w przepisach jak również w związku z możliwością wymiany doświadczeń w gronie sędziów PLWiR.

Ponieważ część szkolenia oparta będzie na formacie case study, wszyscy uczestnicy proszeni są o przygotowanie się w tym zakresie, tj. przypomnienie sobie i usystematyzowanie sytuacji problemowych/niejasnych związanych z oceną sędziowską i przepisami PLWiR, które miały miejsce podczas ich pracy na zawodach

Równolegle odbywać się będzie szkolenie dla członków Komisji ds. Extreme Traila i Polish Cowboy Race oraz organizatorów zawodów w konkurencjach Extreme Trail i Polish Cowboy Race (m.in. związane z tworzeniem schematów). Konkurencje te cieszą się rosnącą popularnością, co skutkuje znacznym rozbudowaniem ich struktury oraz zmianami w przepisach, czym zajmuje się w/w Komisja. Tym samym szkolenie będzie zaczynało się od tych konkurencji.

DATA SZKOLENIA: 2.04.2016, godzina 10:00
MIEJSCE SZKOLENIA: Hotel AGRO, ul. Zwycięska, Wrocław

WYSOKOŚĆ OPŁAT:
opłata dla sędziów – 100 zł/os.
opłata dla uczestników szkolenia ET i PCR – 20 zł/os.

SPOSÓB I TERMIN WNIESIENIA OPŁATY:
Wpłat należy dokonać na konto ING BANK ŚLĄSKI 81 1050 1025 1000 0023 1723 1534 z dopiskiem odpowiednio „opłata za szkolenie sędziowskie PLWiR” lub „opłata za szkolenie ET i PCR”, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28.03.2016r. W danych do przelewu należy podać imię i nazwisko osoby, która będzie uczestniczyła w kursie.

UWAGA: obowiązują wyłącznie wpłaty na podane konto i we wskazanym terminie. Nie ma możliwości wniesienia opłaty bezpośrednio na szkoleniu.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
szkolenie sędziowskie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
szkolenie ET i PCR: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

   

Strona 10 z 59

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Sponsorzy

Sondy

Moja ulubiona konkurencja to:

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości